Domy bioklimatyczne – projekty

Domy bioklimatyczne - projekty

Biuro architektury Domy ekologiczne powstała w wyniku dziesięcio-letniego doświadczenia. Projektujemy przede wszystkim budynków holistycznych.

W ramach działalności budowlanej zbudowano kilkadziesiąt budynków oraz kilkanaście jest aktualnie na etapie realizacji. Nasze projekty ukazały się w Dom i Wnętrze, Muratorze, portalu architektury – www.architektura.info.

Domy bioklimatyczne to typ budynków które działają pozytywnie zarówno dla użytkownikom oraz ekologii.

Domy ekologiczne to budynki, których opracowanie projektowe uwzględnia większość aspektów budownictwa niskoenergochłonnego, ale kładzie wyjątkowy nacisk na zagadnienia pro-środowiskowe oraz klimatu wewnętrznego – komfort i ekologię.

Budując dom należy zwracać uwagę na zdrowie i komfort mieszkańców, dlatego że większość naszego życia spędzamy w środku budynków (około 80-90% czasu). Z tego powodu bardzo istotne jest to jakie wykreujemy środowisko wewnątrz budynku. Coraz częstsze są choroby alergiczne. W dużej części wynika to z tego, iż spędzamy w środowisku schemizowanym, oraz w wyniku używania chemii budowlanej. Prawie każdy materiał budowlany wydziela cząsteczki do środowiska, istotne jest to, aby dobierać wyroby ze względu na małą emisyjność, jak również z powodu możliwe promieniowanie radioaktywne.

Jakość powietrza wewnętrznego zależy od prawidłowej i dobrze funkcjonującej wentylacji, ponieważ umożliwia ona usuwanie wymienionych wcześniej substancji jak również gazów (przede wszystkim dwutlenku węgla) uwalniających się z powodu oddychania.

Budując budynek należy także uwzględniać ilość światła dziennego oraz swobodny widok na zewnątrz budynku.

Z punktu widzenia ochrony środowiska – najbardziej pro-środowiskowy budynek to taki, który nie został zbudowany. Planując inwestycję, należy zbadać jak dużo rzeczywiście potrzeba przestrzeni i dostosować budynek dla naszych wymagań, tak aby był funkcjonalny i nie był zbyt rozbudowany.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 52.2296756, Długość geograficzna: 21.012228700000037

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 18 (ostatnio: 29.08.2018 09:18:07)

Podlinkuj wpis:
This entry was posted in Architektura od futura and tagged , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz