Regeneracja turbin

Regeneracja turbin

Dzisiaj mnóstwo silników jest wyekwipowanych w system turbodoładowania. Dawniej w turbosprężarki wyposażano diesle, współcześnie także niektóre silniki benzynowe stosują turbiny.

Czy każdy warsztat uskuteczni prawidłowo tak skomplikowaną czynność jak przykładowo czyszczenie turbiny?

Z pewnością nie. Prace tego typu powinny być czynione tylko w zakładach o wąskiej specjalności, jakie posiadają stosowny sprzęt i kwalifikacje , czyszczenie turbiny niestety takowych potrzebuje. Pożądane byłoby tym samym przemyśleć rzetelnie osobisty wybór, zbadać wielkość napraw i wyselekcjonować taki zakład, w jakim Twój samochód zostanie objęty stosowną troskliwością.

Jakie są objawy dysfunkcji turbosprężarki?

Całość zaczyna się dość nieoczekiwanie. Samochód naraz zaczyna tracić wigor, a z silnika dochodzi wymowne świstanie. Do tego wszystkiego jeszcze pojawia się biały dym z rury wydechowej… W wielu wypadkach widoczny jest wypływ oleju silnikowego.

Co robić z awaryjną turbosprężarką?

Gdy nastąpił fakt zepsucia turbosprężarki nasuwa się wątpliwość: regenerować czy nabyć nową? Nowe turbosprężarki są niezwykle drogie, toteż dużo osób frapuje się nad tym, czy regenerować turbinę. Regeneracja turbiny bywadzisiaj opłacalna, dlatego że wykwalifikowany zakład może przywieść ją do pełni stanu używalności. Dotyczy to również turbin prostych, ale także z łopatkami o zmiennej geometrii. Regeneracja turbosprężarek pozwala na istotne oszczędności. Prawdopodobne, iż będzie najwięcej kosztować 1/5 wartości nowej turbosprężarki. Dlatego warto skorzystać z regeneracji i przywieść samochód do całkowitej sprawności za korzystną cenę. źródło: http://www.turbospec.pl/index.php/regeneracja.html


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 24 (ostatnio: 07.03.2019 20:42:12)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 24.12.2014 14:13:43)

Podlinkuj wpis:
This entry was posted in Tuning od futura, Warsztaty samochodowe od futura and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz